KOSZULKA PATRIOTYCZNA MĘSKA - ŻELAZNA SZCZĘKA

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 69,99 zł 69.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Był wrzesień 1939 roku. Po dusznym i ciasnym pomieszczeniu, służącym chwilowo jako szpital polowy, pośród niewygodnych łóżek przechadzał się niemiecki oficer, przyglądając się polskim jeńcom, którzy dostali się do niewoli po nieudanej obronie Kępy Oksywskiej. Nagle wzrok Niemca przykuła ogromna postać, która wydawała się być znajoma. Tak! To on! Ten sam wielki olbrzym, który kilka lat wcześniej na krążowniku "Konigsberg" pobił do nieprzytomności Hansa, niezwyciężonego dotąd osiłka, chlubę hitlerowskiego okrętu.

Oficer wyjął z kabury pistolet i warknął do marynarza: – Otwórz pysk! Polak otworzył usta. Niemiec wsadził mu między zęby lufę parabellum i rozkazał: – A teraz gryź ty polska świnio!

Stanisław spokojnym wzrokiem spojrzał na Niemca, powoli zacisnął zęby by po chwili plunąć prosto w jego twarz odgryzionym kawałkiem lufy!

Nieprawdopodobne? A jednak!

O nadzwyczajnej sile Polak mówił niegdyś cały świat!

Urodzony w 1908 roku w Krakowie Stanisław Radwan od najmłodszych lat znany był znad ludzkiej siły. Dzięki świetnym warunkom fizycznym trafił do sekcji ciężkoatletycznej krakowskiej Wisły, gdzie trenował zapasy oraz sporty siłowe.

O niebywałej krzepie Stanisława krążą do dziś niesamowite legendy. Jedna z nich opowiada o tym jak w latach trzydziestych XX wieku zasłynął z pacyfikowania hitlerowskich bojówek, które panoszyły się po ówczesnym Wolnym Mieście Gdańsk. By nie wyrządzić chłystkom zbyt wielkiej krzywdy Staszek nie używał pieści. Miał natomiast w zwyczaju podnosić do góry kilku gagatków naraz i ciskając ich o ziemie pozostawiał nieprzytomnych na ulicy, dając szanse na odzyskanie rozumu.

W 1937 roku zyskał przydomek Żelazna Szczęka, kiedy to na oczach wielotysięcznego tłumu, trzymając w zębach żelazny orczyk nie pozwolił ruszyć z miejsca zaprzężonym do niego koniom.

Kiedy podjął ucieczkę z hitlerowskiego obozu w Bergen-Belsen, rozbijając gołymi rękami mur o jego niebywałej sile dowiedział się sam Hitler, który zapragnął na własne oczy zobaczyć umiejętności Stanisława. Gdy niemiecki dyktator zażądał od Radwana pokazu, ten miał powiedzieć:„Pan zabija moich braci w Polsce i prosi mnie o występ? Nein!!!”.


Po wyzwoleniu z obozu Stanisław trafia do Stanów Zjednoczonych, gdzie zdobywa światową popularność. W ciągu paru lat objeżdża wzdłuż i wszerz terytorium USA dając pokazy swojej nadludzkiej siły: rwąc łańcuchy, łamiąc podkowy, przegryzając monety i zyskując przydomek IRON – MAN.

Był zasłużonym działaczem polonijnym w USA, społecznikiem, dobrym sąsiadem i przyjacielem. Dożył 90 lat ciesząc się do później starości ogromną werwą i siłą, o której w Stanach Zjednoczonych można usłyszeć do dziś.

Koszulka z wizerunkiem Stanisława Żelaznej Szczęki Radawana została wykonana z wysokogatunkowej bawełny 210g. Grafiki zostały wykonane metodą sitodruku, a całość przyozdobiliśmy potnikiem w kolorze nadruku i trzema metkami żakardowymi.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl